Новини

У НПП “Синевир” вперше зафіксували найбільшого метелика в Європі (Фото) 

Науковці пояснюють появу метелика Сатурнію велику в НПП "Синевир" з потеплінням

На території Національного природного парку «Синевир» вперше  за всю історію спостереження науковці виявили метелика Сатурнію велику. У відомстві це пов‘язують з аномальним потеплінням.  Про це у четвер, 18 квітня, повідомили у НПП. 


На Заході України поява такого метелика - рідкість, адже він полюбляє субтропіки. Тільки деякі регіони півдня за сприятливої погоди є звичними для цих метеликів.

Сатурнію велику дуже рідко можна побачити у природі, вона занесена до Червоної книги України, як «вразливий вид» чисельність якого незначна.

Метелик Сатурнія велика на території НПП "Синевир"

 Він дуже вибагливий до світла, температури та їжі. Через великі крила та тіло, що заважають йому швидко пересуватися, комаха веде нічний спосіб життя. Харчується лише нектаром нічних квітів, соком плодових дерев.

На його широких крилах можна розгледіти характерний малюнок у вигляді темної плями посередині кожного крила. Завдяки чутливим вусикам, самці цього виду володіють надзвичайним нюхом. Вони здатні почути запах самки на відстані 10 км.

Цих метеликів можна буде побачити ще до кінця червня. Його гусениця живе на плодових деревах, терені, грецькому горіхові. 

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.