Новини

Дослідження: коти стежать за своїми власниками, навіть коли не бачать їх

фото

Коти можуть відстежувати своїх господарів, навіть коли ті виходять з поля зору.

Вони також дивуються, якщо люди з’являються у неочікуваному місці, повідомляє Українська правда з посиланням на The Guardian. 

"Коти уявляють своїх господарів, навіть коли їх не бачать. Це "місточок" до вищих когнітивних процесів, таких як перспективне планування та уява", – заявили вчені.

У рамках експерименту науковці Університету Кіото помістили 50 домашніх котів в окремі замкнені кімнати.

Кожній тварині по черзі вмикали аудіозаписи, на яких власники котів кликали їх по імені. 

Поки коти слухали звуки через динамік у кімнаті, 8 людей спостерігали за тваринами через камери й оцінювали їхню реакцію за рухами вух і голови. 

Коли в кімнаті раптом звучали голоси господарів, коти виявляли занепокоєння, адже це означало, що "їхні" люди якимось чином телепортувалися й опинилися поблизу.

Окрім людських голосів, котам також вмикали їхнє нявкання й електронні звуки, але це не провокувало несподівану реакцію.

"Можливо, це пов’язано з тим, що дорослі коти не використовують голос як основний засіб спілкування одне з одним, і покладаються на інші сигнали – наприклад, на запах", – йдеться у дослідженні.

Нявкання, яке вмикали котам – це голосовий сигнал, яким тварини спілкуються лише з людьми і кошенятами.

"Дослідження показує, що коти можуть уявляти своє місце розташування, коли чують голос господаря.

Це свідчить про те, що коти мають здатність уявляти невидиме. Вони можуть мати розвинутішу свідомість, ніж здається", – каже автор дослідження Сахо Такагі.

Коти також відстежують пересування людей вдома, і дивуються, якщо ті з’являються у неочікуваному місці.

"Коли я маю справу з котами, які страждають від розлуки з господарем, я зазвичай не раджу відтворювати його голос вдома. Це може викликати занепокоєння, коли кіт чує голос, але не знає, де його людина", – розповіла біхевіористка Аніта Келсі у коментарі The Guardian.

Фото: Depositphotos/Автор Sonsedskaya

Отже, коти можуть тримати в уяві предмет, навіть коли той виходить з поля зору. Це вказує на просторові навички мислення. 

Утім, не дивно, що коти мають такі здібності, зауважують науковці.

Усвідомлення руху, відстеження об’єктів, яких вони не бачать, має вирішальне значення для виживання тварин, зазначає біолог Роджер Тейбор.

На своїй території кіт має усвідомлювати, де перебувають інші тварини. 

"Це також важливо для полювання: як кішка може зловити полівку, яка рухається під травою, якщо вона не може за допомогою підказок, наприклад, випадкового шелесту, уявити, де перебуває миша? 

Господар кішки надзвичайно важливий у її житті як джерело їжі та безпеки, тому його місце розташування дуже важливе", – пояснює дослідник.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.