Новини

Лікарка з Ужгорода пройшла навчання з реабілітації бойових травм у США

Лікарка фізичної реабілітаційної медицини Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології   Катерина Зінов’єва провела тиждень в США: здобувала нові знання з реабілітації бойових травм, щоб допомагати українцям, які постраждали від війни, відновлювати здоров’я та повертатися до повноцінного життя.


Як повідомляє прес-служба Обласного центру нейрохірургії та неврології, перша частина навчальної програми відбувалася у Вашингтоні. Там лікарі-учасники мали зустрічі з конгресменами, обмінювалися думками про війну в Україні. Друга частина навчання відбувалася у Гонолулу на Гаваях. Там безпосередньо вивчали реабілітацію бойових травм: дитячу реабілітацію, реабілітацію при бойових травмах та опіках, побачили роботу військового шпиталю Tripler Army Medical Center.

«Найбільше вразив військовий шпиталь, він державний на 1000 місць. І це надпотужно, у реабілітацію військових там вкладають величезні гроші. Там  симуляційна кімната, де вчаться робити операції, є відділи по вивченню сну, вивченню болю. Завдяки тому, що в них так багато місця та обладнання, вони можуть робити значно більше, ніж ми. Також ми були у дитячій ортопедичній лікарні. Я зрозуміла, що багато в чому ми працюємо, як американці. Із першого дня за рекомендацією лікаря в них до занять приступає фізичний терапевт. Ми працюємо так само і починаємо реабілітацію з першого дня, якщо гемодинаміка пацієнта стабільна. У якийсь момент було враження, що я побувала в нашому центрі, але в Америці», — розповідає Катерина Зінов’єва.

Катерина Зінов'єва

 

Із цікавих спостережень Катерини Зінов’євої — велика частка волонтерів у лікарні: «Там волонтери займають 30-40% персоналу. Вони надзвичайно багато роблять. Наприклад, це студенти, що навчаються на фізичних терапевтів чи асистентів фізтерапевтів, майбутні медсестри — вони приходять у вільний час, щоб навчатися, удосконалювати свої знання і закріплювати їх на практиці. Але є й такі, що не мають медичної освіти — переважно це люди старшого віку. Вони допомагають у роботі реєстратури. Це надпотужно. І тут я знову відзначила схожість із нашим клінічним центром: до нас теж приходять на практику студенти Ужгородського національного університету і навіть по завершенні практики залишаються на волонтерських засадах, працюють із нашими пацієнтами, аби набиратися досвіду».

Про підтримку українців Катерина Олександрівна розповідає з особливим захватом:

«Їхня підтримка безмежна. Вони всі знають про Україну. Коли чують, що ми з України, то всі кажуть, що їхні серця з нами, вони моляться за нас. Для них українці — неймовірні люди. Про наше навчання навіть зняли сюжет і разом із моїм коментарем показали у прайм-тайм по центральному телебаченню! Підтримка шалена – вони готові допомагати всім, в тому числі грішми, але хочуть розуміти і бачити, на що саме вони донатять».

В Ужгороді Катерина Зінов’єва вже ділиться досвідом з мультидисциплінарною реабілітаційною командою, яку очолює в ОКЦНН. Також Катерина Олександрівна планує організувати навчальний вебінар, аби поділитися досвідом і з колегами з інших лікарень. А пацієнти нашого Нейроцентру, що постраждали внаслідок війни, тепер отримуватимуть допомогу на якісно новому рівні.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.