Новини

Лікування раку сечового міхура

Рак сечового міхура - злоякісна пухлина з уротелия відповідного органу. Для лікування захворювання проводяться хірургічні операції: трансуретральна резекція сечового міхура, а також повне видалення цього органу. Для зниження ризику рецидиву лікарі використовують внутрішньоміхурову хіміотерапію і імунну терапію. На пізніх стадіях часто вдаються до системного медикаментозного лікування і променевої терапії.

Нем’язово - інвазивний рак

 Основний метод лікування раку, який ще не поширився на м'язовий шар стінки сечового міхура, це трансуретральна резекція органу. Операція виконується без розрізів на животі. Інструменти вводяться через сечовипускальний канал.

В ході процедури лікар видаляє всі пухлини, які може виявити.

При необхідності трансуретральную резекцію виконують повторно. Її роблять у всіх пацієнтів високого ризику, при агресивних новоутвореннях, поширенні пухлини на субепітеліальний або сполучну тканину, а також в разі неповної першої операції. Повторну трансуретральную резекцію проводять через 1 місяць після першої.

Подальше лікування залежить від групи ризику. Лікарі використовують критерії Європейської асоціації з вивчення і лікування раку.

Після трансуретральної резекції всім пацієнтам проводиться одноразове введення хіміопрепаратів в сечовий міхур. Інфузія виконується протягом перших 6 годин. Подальша тактика:

  • при низькому ризику - спостереження за допомогою цистоскопії (огляду сечового міхура);
  • при проміжному ризик - проводиться курс Унутрипузирна хіміотерапії або імунотерапії вакциною БЦЖ;
  • при високому ризику рецидиву і прогресування - БЦЖ-терапія в підтримуючому режимі.

 

Існує також невелика група пацієнтів дуже високого ризику. У них не проводять трансуретральную резекцію навіть в початковій стадії раку. Бажана операція - цистектомія (видалення сечового міхура). У разі відмови від неї проводиться Унутрипузирна БЦЖ-терапія.

М’язово-інвазивний рак

 

При проростанні пухлини в м'язовий шар найкращим варіантом лікування вважається цистектомія - повне видалення сечового міхура і лімфовузлів. Операцію проводять якомога раніше. Відстрочка на 3 місяці і більше погіршує показники виживаності.

Хірургічне лікування раку сечового міхура  у чоловіків передбачає також видалення простати і сім'яних пухирців. При раку сечового міхура у жінок разом з цим органом лікар видаляє матку з придатками і частина піхви.

Для збереження можливості природного сечовипускання лікар реконструює сечовий міхур з кишечника. У людини не буде позовів, але він зможе мочитися по годинах. Після операції зберігається висока якість життя, людина може працювати і зберігає соціальні зв'язки.

Зазвичай цистектомія проводиться через великий розріз на животі. Але така операція травматична, вимагає декількох тижнів відновлення. Летальність в різних центрах - 1-5%. Ризик ускладнень становить  5-10%, а після видалення раку сечового міхура у чоловіків ймовірність еректильної дисфункції досягає 85%.

За кордоном застосовуються нові типи операцій, набагато безпечніші, що супроводжуються мінімальною крововтратою, які потребують тривалого відновлення. Цистектомія виконується лапароскопічним методом, через короткі розрізи на животі. У деяких центрах проводяться робот-асистовані операції.

Лікування раку 4 стадії

На 4 стадії пухлина проникає в стінку таза, поширюється на черевну порожнину, дає метастази в найближчі лімфатичні вузли або віддалені органи. Лікування зазвичай починають з хіміотерапії, яка може поєднуватися з опроміненням. Деяким пацієнтам, які добре відповідають на лікування, згодом проводять хірургічну операцію з видалення сечового міхура.

Якщо хіміотерапія більше не працює, за кордоном застосовується імунна терапія. Лікарі використовують інгібітори контрольних точок. Вони блокують здатність пухлини до ухилення від імунної відповіді. Перевага цих препаратів - в їх високої безпеки. Вони викликають мінімум побічних ефектів і рідко дають серйозні ускладнення.

Куди звернутися

Пройти лікування раку сечового міхура за кордоном ви можете звернувшись до лідера медичного туризму компанію Booking Health. Кваліфіковані менеджери підберуть для вас не тільки індивідуальну медичну програму в одній зі спеціалізованих клінік, але і візьмуть на себе повну організацію поїздки. На сайті компанії можна порівняти ціни і вигідно забронювати медичну програму. Користуючись послугами Booking Health, ви не тільки можете отримати допомогу найвищого рівня, але й заощаджуєте до 50% - вартість операції знижується за рахунок відсутності коефіцієнтів для іноземних пацієнтів.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.