Новини

На Великоберезнянщині п'ятеро осіб отруїлися чадним газом

24 грудня о 09:30 до оперативно-рятувальної служби Закарпатської області надійшло повідомлення про те, що до районної лікарні смт Великий Березний було госпіталізовано сім’ю з п’яти осіб.

За попередньою інформацією лікарів у всієї родини діагностовано отруєння чадним газом. Серед постраждалих: 50-річна жінка, її донька з чоловіком 27 та 33 років відповідно та їх маленькі донечки 8 років та 3 місяців.

Детальні обставини справи встановлюються.

З огляду на такі випадки, Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує краянам, що обережність та дотримання правил пожежної безпеки ­ запорука недопущення отруєння чадним газом.

Традиційною, на жаль, причиною отруєння чадним газом є неправильний монтаж та експлуатація пічного обладнання. Простіше, якщо передчасно закрити пічну заслінку, то газ непомітно потрапляє в житлове приміщення. Тому ніколи не можна забувати правило: поки на жаринках видно блакитні вогники, закривати заслін смертельно небезпечно. Взагалі, економія тепла ніколи не повинна заважати безпеці, тобто вентиляції.

Оксид вуглецю утворюється і під час неповного згорання природного газу. Це означає, якщо на кухні чи у ванній (з газовою колонкою) погана вентиляція, смерть може наступити непомітно й швидко. Особливо небезпечно палити газ при поганій тязі в газовій колонці, тому перевіряти тягу потрібно регулярно.

Фіксуються і факти загибелі, особливо в холодну пору року, водіїв та пасажирів автомобілів, які грілися в машині на стоянці чи в гаражі з увімкненим двигуном. Отруєння чадним газом проходить непомітно. Він зовсім не пахне і не подразнює очі. Тому безумовним для будь-якого водія повинно бути правило – в автомобілі з увімкненим двигуном не спати!

Досить часто отруєння чадним газом стає наслідком неправильного монтажу та експлуатації електроустановок та іншого необережного поводження з вогнем, або ж простіше – простої людської недбалості і безвідповідальності.

Отож, якщо у вас з’явилися перші ознаки отруєння чадним газом: запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльози, то негайно залишайте приміщення і чимдуж вибирайтеся на свіже повітря, - пише У ДСНС України у Закарпатській області.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.