Новини

Олександр Гаврош в Ужгороді представив дві свої нові книги

В ужгородській книгарні «Кобзар», у п’ятницю, 17 грудня, у рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» свої дві нові книги представив Олександр Гаврош – письменник, драматург, журналіст, автор численних  творів для дітей який вже не вперше завершує традиційну акцію у книгарні, адже ці дні – найкращий час для придбання книжкових подарунків на Миколая маленьким читачам. Та ще й можливість отримати книгу з підписом і персональними побажання від автора.


«Це гарна традиція – дарувати діткам саме книжки. Особливо, тим, які ще в Миколая вірять. Це десь 4-5 клас. Ще ці діти читають, а чим більший вік, тим менша цікавість до книжок, на жаль.  Вони переходять на гаджети, фокусуються на віртуальному спілкуванні іграх», – каже Олександр Гаврош і додає, що радіє акції «Письменник за прилавком» в Ужгороді, оскільки автори не так вже й часто спілкуються зі своїми читачами у такій неформальній обстановці.

2021 рік для письменника був інтенсивний: «Вийшло дві мої книжки.  «Геніальне кохання» – четверта повість із серії «Музей пригод». Це мандрівка у Київ, 1886 рік на весілля Івана Франка та Ольги Хоружинської. Про цю подію в шкільних підручниках не йдеться, тому я вирішив розповісти дітям про неї, щоби вони бачили, що насправді життя наших письменників не таке класне, модне й успішне, як їм може здаватися. Це – складні біографії, складні прожиті долі, проте, це дуже цікаво. Саме така форма, як серія «Музей пригод» – іронічна, фантастична, історично-пригодницька, мікс різних жанрів –  сприяє тому, щоби школярі сприймали, наприклад, Франка не просто як автора кількох віршів зі шкільної програми, і «Борислав сміється» чи «Захар Беркут», а ще щоби знали і про його життя», – каже Олександр Гаврош.

письменник

 

Ще одна цьогорічна книжка письменника – «Загадковий Олександр Духнович». «Це –  серія «Ім’я на обкладинці. Вона розповідає про видатних постатей чи про видатні події нашої української культури. Це вже четверта книга у цій серії, раніше була про Ерделі, про Карпатську Україну, про Миколу Шугая. Нова – про нашого будителя 19-го століття Олександра Духновича, про якого ми теж знаємо буквально кілька речень», – зазначає письменник і додає, що важливо й те, що книги про видатних діячів, пов’язаних з історією Закарпаття, надруковані та розповсюджуються за межами області: «Ця книга, до прикладу, вийшла в Тернополі. Для мене особливо важливим є те, щоб книги закарпатських письменників і про Закарпаття і його людей виходили з межі нашого краю», – підкреслює Олександр Гаврош.

письменник

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.