Новини

“Проспект Свободи 54-Ужгород” заявляє про корупцію посадовців, які не дають приватизувати законну територію

 Представники ОСББ «Проспект Свободи 54 - Ужгород» з 2018 року намагаються узаконити прибудинкову територію, проте ділянку неодноразово на сесіях намагалися передати іншим особам. Про це вони розповіли на пресконференції  в Ужгородському прес-клубі та закликали керівництво міста, правоохоронців відреагувати. 

  Іван Пайда,  голова ОСББ « Проспект Свободи 54 - Ужгород» каже, що до 2018 року законодавство не дозволяло приватизувати прибудинкову територію, але з часу, коли процедура була врегульована, мешканці зайнялися документами. «З 2018 року і до цього часу ми не можемо її ніяк узаконити. Ми всі документи подали, приходили на всі земельні комісії, але безрезультатно. Починається захоплення нашої земельної ділянки, була спроба оформити територію на підставних осіб, - каже Іван Пайда. - На земельній комісії нас запевнили, що вийдуть на об’єкт, але пройшов вже певний час, ніхто не приходить. У результаті, ми дізнаємося, що на нашу прибудинкову ділянку подає документи якась людина і хоче розмістити там гараж. Цільове призначення ділянки зовсім інше. Ми знайшли ту людину, вона запевнила, що не писала заяву і не знає, хто подав заяву від його імені». За словами Івана Пайди, на черговій сесії, де розглядалося питання передачі ділянки іншим особам, і прийшли мешканці, міський голова зняв з порядку денного це питання. Але на наступну сесію знову було винесене питання щодо передачі ділянки. Поміж тим, каже Іван Пайда, на їхні звернення і документи земельна комісія не реагує, натомість готова задовільнити прохання осіб, які не живуть у будинку і мають інші плани на майданчик. Територія охоплює 14 соток, враховуючи 8 соток, які знаходяться під самим житловим будинком і виходить до автовокзалу, чим, за словами жителів ОСББ і приваблює комерсантів.

Фото

«Мешканці витрачають кошти на благоустрій території, на ній також розміщено дитячий майданчик, де граються діти із сусідніх будинків. Неодноразово нам обіцяють, що і буде дитячий майданчик, - каже Іван Пайда. -- Ми хотіли максимально вивести у публічну площину, щоб звернути увагу на земельну комісію, яка затягує процедуру і старається проштовхнути на сесію виділення земельної ділянки. На одному засіданні голова комісії обіцяє, що підтримає, потім, що розглянуть запит під гараж. І в результаті – нова ідея комісії -- віддати прибудинкову територію на аукціон. Чи знає взагалі керівництво  області чим займається голова земельної комісії від Слуги народу? Зауважу, що 4 фракції нас підтримують, але чому питання не виноситься на сесію, ми не знаємо. Тому хочемо донести цю ситуацію до вищестоячого керівництв, до керівництва поліції міста, до прокурора: сьогодні віддадуть територію нашого будинку під гараж, завтра – вашу, під міським відділом поліції, прокуратури. 

Іван Пайда зауважив, що мешканці будинку підписали колективне звернення, де вбачають у діях голови земельної комісії Ужгородської міськради корупційну складову. «Ці речі у нас непоодинокі. Дуже часто земельні ділянки виділяються під підставних осіб, перепродуються іншим людям», - додав Іван Пайда.

Адвокат ОСББ Віктор Ілляшович, проживає у будинку і допомагає з юридичним врегулюванням. «Ця війна за прибудинкову територію йде практично 8-9 років. Мене одне бентежить: як депутати можуть переступати через свою совість, вони бачать документацію, що законодавчо передати під гараж неможливо. З проспекту входу нема, вони дають поміняти цільове призначення. За будівельними нормами  там не можна будувати якісь магазини, кіоски. Незрозуміле відношення депутатів. Ми три роки подаємо документацію, але чомусь на сесію наше питання не потрапляє. Спочатку територію хотіли віддати Великоберезнянському хлібокомбінату, потім під магазин, третя спроба -під учасника АТО. Може він і не знає, що йому цю ділянку готують, потім перепродадуть ще раз. І в судовому порядку тяжко буде відстоювати нам наше право».

Фото

Олександр Довбака, архітектор (головний архітектор Ужгорода 2010р.). «У місті чомусь вважають, що землі громади можна приватизувати приватним особам. Ці землі було виділені під дворові простори, - каже Олександр Довбака, архітектор, які демонструє документи по прибудинковій території по вул.Собранецькій, 122, яку також відстоюють жителі будинку. -- Я сам учасник  бойових дій, як і Іван, нам дуже жаль, що в цьому «віджиманні» беруть участь АТОвці». За його словами, прибудинкові території відкрито продаються.  «У місті 1 сотка продається за 10 тис. доларів. Тут ми бачимо груповий злочин, чомусь прокуратура мовчить, міліція мовчить, а земля громади переходить в особисті руки», -- додає Олександр Довбака. 

Фото

Представники ОСББ заявляють, що останні ідея місцевої влади виставити територію будинку на аукціон видається їм цинічною і жителі не зупиняться у відстоюванні свого права на прибудинкову територію. Та протидіятимуть знищенню дитячого майданчика через незаконні дії зацікавлених осіб. 


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.