Новини

СБУ затримала російських інформаторів і викрила шахраїв, які крали кошти з волонтерських рахунків

Служба безпеки продовжує системно виявляти диверсійні групи, коригувальників вогню та російських пропагандистів.  За повідомленням пресслужби, протягом доби 17 березня, зокрема, силовики серед іншого реалізували такі операції.


 У Луганській області:

На тимчасово окупованій території Луганщини військові РФ під приводом «мобілізації» хапають чоловіків на вулицях і відправляють на війну проти України. Цей військовий «контингент» масово гине у боях із ЗСУ або здається у полон.

Зокрема, двох мешканців тимчасово окупованої Голубівки (колишній Кіровськ) українські військові захопили у полон у боях неподалік від Сєвєродонецька.

Їх «мобілізували» дорогою з роботи додому за день до вторгнення РФ в Україну. «Навчання» тривало 4 дні. Потім – 50-кілометровий піший марш до Трьохізбенки, під час якого від хвороб померли дві сотні «мобілізованих». У першому ж бою це «військо ЛНР» було розбито. Вижили ті, хто кинув зброю і здався у полон.

Наразі вони надають свідчення слідчим СБУ.

 У Дніпропетровській області:

СБУ викрила злочинців, які виманювали гроші, зібрані волонтерськими організаціями для ЗСУ.

Четверо мешканців Кам’янського шукали у соцмережах рахунки для збору грошей на потреби військових. Вони зверталися до власників цих рахунків, представляючись операторами одного з відомих банків. І пропонували прискорити переведення траншів від іноземців.

Потім через шахрайську схему вони переводили гроші з волонтерських рахунків на карти фіктивних осіб, виводили їх у готівку і забирали собі.

Наразі триває процедура повернення викрадених коштів, а злочинці неодмінно постануть перед судом.

 У Києві, Полтаві та Харкові:

СБУ схопила уродженця Брянської області РФ, який на початку березня отримав завдання від ворога. Зрадника цікавило точне розташування бойових розрахунків та військової техніки ЗСУ на території Харкова, а також результати обстрілів житлових кварталів та об‘єктів інфраструктури.

Киянин через спеціально створений ним Telegram-канал надсилав ворогу дані по столиці: розташування військових частин, дислокацію підрозділів ЗСУ та військової техніки.

У Полтаві затримано ще одного пособника окупантів, якого завербував представник ФСБ для збору відомостей про місця дислокації та діяльності працівників Держприкордонслужби на пункті пропуску «Мілове» Луганської області.

 В Одесі та Запоріжжі:

Спецслужба викрила ворожу агітаторку в Одесі, яка через свої «дописи» у соцмережі дискредитувала ЗСУ, схвалювала політику РФ, пропагувала війну проти України і поширювала фейки.

У Запоріжжі СБУ схопила двох пропагандистів, які поширювали через інтернет сепаратистські заклики та ідеї «руZZкого міра».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.