Новини

Співачка у погонах Жанна Баранович розповіла про свою творчість

Вона любить чорний колір, плаче під "Пливе кача" та мріє про просте жіноче щастя. Артистка Жанна Баранович із цього літа почала виступати разом із закарпатським міліцейським оркестром, а зараз готується до прем'єрної вистави у Закарпатському облмуздрамтеатрі.

Ми зустрілися зі співачкою-міліціянткою за лаштунками театру і поговорили про високе.

- Мені дуже подобається все, що пов'язано з музикою. Я цим живу. Якщо від мене це забрати, мабуть, і життя моє закінчиться. Тому, коли мене запросили виступати в закарпатському міліцейському оркестрі, я без вагань погодилася. Як зараз пам'ятаю свій перший виступ з оркестром у погонах. Це було 28 серпня. Для мене це не новинка, з оркестром я співаю у драмтеатрі, але з міліцейським оркестром - вперше. Поки що це виглядає так, що оркестр грає свої твори, а я під мінус виконую своє. Але ми працюємо над тим, щоб якісь твори виконувати разом. Але цієї п'ятниці не виступатиму. Маю поберегти голос для недільної вистави.

- Бо ж окрім того, що співаєте, Ви ще й граєте в театрі. Розкажіть до чого готуєтеся?

- Цієї неділі 8 листопада о 18-й годині у нас відбудеться прем'єра вистави Олександра Гавроша "В Парижі гарне літо". Це п'єса про життя відомого закарпатського художника Адальберта Ерделі. Я гратиму Лілет. Ерделі у першу чергу був чоловіком, поціновувачем жіночої статі. Жінки теж його любили, і я одна із тих жінок, яких він любив. До речі, ось сукня Лілет.

- Чи реально зараз артисту прожити на одну зарплату?

- Доводиться крутитися, тому що зі сцени прожити важко. У нас є невеличкий гурт "Закарпатське весілля". Ми з моїм напарником надаємо послуги з озвучування різних святкових заходів, корпоративів, днів народжень тощо.

Це, мабуть, той випадок, коли робота - свято. А чи відпочиваєте Ви між такими "святами"?

- Останні 5 - 6 років я майже не відпочиваю. ... На превеликий жаль. У горах не була дуже давно. В основному або на роботі, або вдома з трирічним сином Любомиром. У нього якраз такий період, коли він усе копіює. Він бере якусь річ (чи то ложку, чи пляшку від дезодоранту) і уявляє ніби то - мікрофон. "Мамо, дивися, - каже. - Я так співаю". Залізає на стіл і уявляє, що виступає на сцені. А коли побачив мене ще й у міліцейській формі, то його радощам не було меж. Пишається, що його мама ще й міліціонер. Я сподіваюся, що він піде в музику. Він чує музику, відчуває ритм.

Коли Ви виступаєте, про що думаєте у той час, і чи спостерігаєте за слухачами?

- Під час виступу я, в першу чергу, налаштовуюся на характер пісні. Налаштовує мелодика, темп, слова. І вже відповідно як артистка трошки граю свою роль. Коли виступаю на сцені театру, я не бачу глядачів. Сліпить світло прожектора, у залі темно. Але під час виступів з міліцейським оркестром на Театральній мені вдається розгледіти публіку. Когось навіть уже впізнаю. Мені подобається спостерігати за реакцією людей, і коли вже після виступу вони підходять, дякують, і навіть дарують квіти. Це дуже приємно. Було, що дівчинка підбігла з таким гарним букетом, і я не очікувала, а вона вручає мені його і говорить: "Дякуємо вам, ви дуже гарно співаєте". Я бачу, як люди пританцьовують, усміхаються. Я не чую зі сцени, про що вони розмовляють, але обличчя говорять за себе. Я розумію, що розмова позитивна. Для мене це найкращі подарунки: блиск в очах людей, їхні усмішки і оплески. Я вважаю, що як актриса, як співачка ти завжди маєш щось віддавати, щоб потім щось отримувати. Наскільки сильний твій посил до глядача, настільки потужною буде й віддача. Воно - як дзеркало, як ейфорія.

- Ви казали, що впізнаєте свого глядача. А чи впізнають вони Вас на вулиці? Чи не обтяжує популярність?

- На вулицях упізнають. Це не обтяжує, але бувають ситуації, що люди вітаються фамільярно, мовляв: "А, привіт!. Ти там співала, я тебе бачив. Як у тебе справи?". У таких випадках я відповідаю, що все добре.

- А як на справді? Чи все добре?

- Буває по-різному. Я дуже люблю своє місто, але інколи буває, що в силу нашого буденного життя, такого нелегкого, закрадаються думки, що поїхати б звідси. А потім думаєш: "Стоп! А що б я там робила?!". Ні, без свого міста я б ,напевне, не прожила. Я дуже люблю Ужгород і тішуся з того, що тут відбуваються різні культурно-масові заходи, що кожної п'ятниці місто пускається в танок під звуки міліцейського оркестру. І цим може насолоджуватися кожен безкоштовно, кожен, хто не полінується вийти по обіді на площу. Добре ще було б, якби нашу ініціативу підхопили інші колективи, інші оркестри.

- Які вони музиканти - в погонах?

- Музиканти в погонах, у першу чергу, дуже позитивні. Будь-які музиканти, будь-які люди пов'язані з мистецтвом, з музикою, є творчими. Кожна творча людина не може бути злобною, поганою, тому що мистецтво саме по собі вимагає хорошого, піднесеного настрою. В оркестрі багато чоловіків, які є справжніми офіцерами. Дуже веселі, жартівливі. Кожен концерт, виступ не проходить без того, щоб хтось когось не підколов.

- Пригадуєте якісь курйози, що траплялися під час роботи?

- Пам'ятаю, якось у Хорватії був кумедний випадок. Ми з нашим провідним актором Михайлом Фіщенком виступаємо із постановкою "Танго для тебе". Я, значить, граю Тусю, він грає Костю. У нас закінчується текст, і на ту фразу має виходити актор уже старшого покоління. Але кілька разів було, що він просто забуває вийти, і ми вже звикли до того. І от Михайло, мій напарник, тихенько каже мені: "Він не вийде". Ми, буває, на сцені перешіптуємося, щоб глядач не чув. І от від тих слів ми обоє почали заливатися сміхом, але глядач нічого не помітив. Зрештою, колеги знайшли прогульника, і все стало на свої місця.

- Важко сміятися, коли хочеться плакати?

- Так. Важко грати комедію, коли у твоєму житті зовсім не комічні речі відбуваються. Або навпаки. А ще важко, мабуть, від того, що коли граєш роль, часто відчуваєш, що щось недороблюєш, чогось не розумієш; коли роль не виходить, як ти хочеш. Коли ти вагаєшся і відчуваєш, що щось воно не так іде, як має бути, і ця внутрішня боротьба - найважча. Ну, але це пошук. І коли, зрештою, приходиш до того, чого прагнув - це перемога.

- У Вас зараз є така роль, з якою Ви "боретеся"?

- У мене є пісня, яку я дуже люблю, дуже хочу виконати, але поки що не можу - "Пливе кача". Скільки разів слухаю "Пливе кача", стільки разів плачу... Але думаю, колись приборкаю свої емоції і виконаю цю пісню на честь загиблих героїв, можливо, навіть у гурті із міліцейським оркестром.

- Про що Ви мрієте?

- Мрію зіграти в кіно, бо ж який актор не мріє грати в кіно. До того ж хочу спробувати себе у всіх ролях. Хочеться досягти успіху в своїй кар'єрі. А ще хочеться простого жіночого щастя. Бути щасливою, коханою, хочеться і розуміння від дітей.

- Чи будете ще виступати для ужгородців і гостей міста як солістка міліцейського оркестру?

- Якщо погода сприятиме - ще поспіваємо. А поки що, користуючись нагодою, запрошую всіх на прем'єру вистави, вшанувати пам'ять нашого земляка, нашого відомого художника Адальберта Ерделі. Вистава відбудеться цієї неділі 8 листопада о 18 .00. Буде цікаво і для загального розвитку корисно.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.