Новини

У НПП "Синевир" провели суботник

З приходом весни у Національному природному парку «Синевир» традиційно проводяться численні екологічні акції з благоустрою і озеленення територій.

Як тільки зійшов сніг, працівники парку дбають про чистоту довкілля, адже повсюдно помітні сліди людського недбальства. На узбіччях доріг, біля водойм, у рекреаційних зонах – скрізь можна помітити скляні і пластикові пляшки, консервні банки, поліетиленові пакети тощо. Усе це аж ніяк не додає привабливості краю, який претендує на туристичний статус, а невдовзі ще й Великдень – одне з найбільших релігійних свят. Тож за роботу працівники парку взялися з ранньої весни, щотижня прибираючи різні куточки національного парку. Та найбільш масштабним заходом з благоустрою стала акція «За чисте довкілля», яка відбулася 27 березня. Протягом цього дня понад дві сотні працівників НПП «Синевир» вийшли прибирати території рекреаційних зон, придорожніх смуг, автостоянок, прилеглих до адміністративних будівель газонів тощо. Підготовлено ґрунт на клумбах для висадки квітів, щоб території поблизу офісів, мотелів та інших об’єктів установи мали естетичний вигляд. Проведено посадку нових дерев, які стануть родзинкою прибудинкових територій.

Потурбувались природоохоронці й про береги річки Тереблі та її притоки, де також зібрано чимало сміття. Благоустрій проведено довкола Синевирського озера, адже сюди постійно навідуються туристи, а невдовзі, на травневі свята, очікується справжній туристичний бум. Показати світові Перлину Карпат з найкращої сторони – справа важлива, від якої залежить подальша популярність цього водного угіддя міжнародного значення, яке до того є ще й одним із семи природних чудес України. Приведено до ладу екологічні і туристичні стежки, які користуються популярністю серед відпочиваючих, а також територію, прилеглу до Реабілітаційного центру бурих ведмедів.

Усім цим заходам з благоустрою передувала роз’яснювальна робота серед населення і туристів, яку співробітники НПП «Синевир» проводять протягом усього року. Під час різних зустрічей з громадськістю, відпочиваючими, школярами, студентами, а також у численних публікація в ЗМІ, на офіційному сайті парку, сторінках установи у соцмережах тощо поширювалася інформація, яку можна об’єднати загальним принципом: «Сміттю не місце у природі».

Звісно, в регіоні є проблеми з можливістю організованого комунального обслуговування, але іноді навіть у таких умовах можна уникнути забруднення довкілля. Аби зменшити кількість відходів, варто обирати продукцію багаторазового використання; уникати зайвого пакування, а надавати перевагу такому пакуванню, яке можна використовувати кілька разів; здавати на вторинну переробку усе, що можна здати.

Варто пам’ятати, що Національний природний парк «Синевир» – це площа з особливим статусом, де зберігаються унікальні природні об’єкти. Викинуте у навколишнє середовище побутове сміття, природа перероблятиме не одне століття. Пластик, скло, батарейки – це бомби уповільненої дії, які роками приноситимуть шкоду довкіллю, а відтак – і здоров’ю людини. До речі, НПП «Синевир» проводить постійно діючу акцію зі збору відпрацьованих батарейок. Малі джерела струму, які вже відслужили своє, можна викинути у спеціальні контейнери, які встановлені у адмінбудинку НПП «Синевир» та офісах природоохоронних науково-дослідних відділень. Зібрані батарейки будуть відправлені у державне підприємство «Аргентум» на переробку. Місцеві жителі часто приносять малі джерела струму у спеціальні контейнери. Це радує і свідчить про високу екологічну свідомість значної частини жителів краю. Також мешканці сіл активно проводять благоустрій своїх прибудинкових територій, що є важливим кроком у загальній справі благоустрою регіону.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.