Новини

У Рахові завершують реконструкцію амфітеатру «Буркут»

Роботи з реконструкції амфітеатру «Буркут» у Рахові виконані вже на 70%. Проект реалізується спільно з партнерами з Румунії.


Як у коментарі Zaholovok.com.ua розповіла Вікторія Губко, начальниця відділу соціально-економічного розвитку, міжнародних зв’язків та туризму Рахівської міськради.

За її словами, реконструкція амфітеатру «Буркут» у Рахові – на фінальному етапі. Це – важливий для громади об’єкт, оскільки амфітеатр є однією з основних локацій відомого фестивалю «Гуцульська бриндзя» та вже давно потребував ремонту й оновлення. Проект «Розвиток культури гуцульського етносу в українсько-румунському прикордонні – ProHutsul» реалізується у рамках програми транскордонної співпраці Румунія-Україна спільно із громадою Бістра (повіт Марамуреш). Окрмі культурної складової, проект має і потужну інфраструктурну частину: повну реконструкцію комплексу амфітеатру «Буркут» разом з підвалинами та підсобними приміщеннями під сценою, які вже протягом десятків років перебували в аварійному стані.

«Це важлива ініціатива для збереження і пропаганди гуцульської культури. Один із її аспектів –  реставрація культурних об’єктів. З українського боку – це амфітеатр Буркут. Зараз будівельні роботи виконані на 70%.  Театр розібрали повністю, зробили якісне водовідведення, внизу облаштували гарні приміщення під роздягальні,  готові нові опори, повністю нова сцена», – розповіла Вікторія Губко.  

«У нас ще залишилося трохи невикористаних коштів і наразі плануємо улести додаткову угоду в рамках грантової програми та облаштувати сектори і привести до порядку всю прилеглу територію», – додала вона.

Наразі Рахів реалізовує два досить масштабні проекти в рамках співпраці з румунськими партнерами: окрім амфітеатру, у місті вже починають будівництво нового реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю, вартістю 70 мільйонів гривень.

«Проекти, які ми ініціюємо та реалізовуємо, мають на меті не тільки просувати культуру чи організовувати обговорення актуальних для обох громад тем, – у першу чергу, хочемо, щоб результат був відчутний для всієї громади і щоб він був дійсно корисним для жителів міста», – підкреслює Вікторі Губко.  

За даними системи Prozorro, вартість робіт із реконструкції амфітеатру «Буркут» у Рахові становить більше 2 мільйонів гривень. Проводить реконструкцію будівлі ТОВ «КВАДРОБУД-БПВ».

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.