Новини

У Тереблю із Солотвина переїхали тільки 10 родин

Мікрорайон житлової забудови зі школою та дитсадком здали в експлуатацію майже рік тому. Зараз тут живуть лише поодинокі родини - щонайбільше десять.

Як повідомляє прес-служба ОДА, розрахований «солотвинський квартал» на переселення 133 родин – тих, чиє житло вже постраждало від зсувних процесів у Солотвині або ж є під найбільшою загрозою. Ключі від помешкань узяли близько 40 людей, але на загал селище стоїть пусткою. 

Зараз у школі у Тереблі  навчаються 256 учнів (лише 5 із них – солотвинці), садочок та будинки. Якщо стан школи – більш ніж задовільний, то садок потребує уваги: він досі не прийняв діток, хоча уже є заяви від батьків. Одна з проблем –вода. Водопостачання, яке було облаштоване тут, не задовольняє потреб: води бракує і вона неякісна. Із резервного фонду обласного бюджету було виділено додаткових 1 мільйон 80 тисяч гривень для побудови нової мережі, роботи мають завершити протягом двох тижнів.

Наразі ж селище офіційно є «нічиїм» - досі не перебуває на балансі органів влади. І вирішення цієї проблеми активізують – швидше за все, за мікрорайон відповідатиме селищна рада, їй допомагатиме влада Тячівського району, адже бюджет Тереблі «не потягне» такого навантаження, як утримання кварталу. Втім, статус не єдина проблема – передовсім ідеться про питання, які ставлять потенційні переселенці, зокрема про оформлення власності на житло, наявність робочих місць, інфраструктуру тощо.

У найближчий час з ініціативи голови ОДА відбудуться зустрічі – передовсім у Солотвині з громадою і родинами, які визначені як такі, що потребують переселення. А також організують вивчення й обговорення проблем алергологічних лікарень і проекту нової шахти, - повідомляє прес-служба ОДА.

Довідка:

Промислова розробка Солотвинського родовища кам’яної солі розпочалася у 1778 році. Було збудовано і діяло 9 рудників. Відпрацьовано і затоплено сім шахт, суміжних з шахтою № 8 і № 9, які діяли останніми, і розробка яких розпочата відповідно у 1886 та 1975 роках. У них видобувалась кам’яна сіль підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах на глибині 450 метрів. Затоплено підземні відділення республіканської та обласної алергологічних лікарень.

Масштабні руйнування на підприємстві розпочались у 2004 році. Пізніше активізувались зсувні та карстові процеси на території смт Солотвино: пошкоджено ряд житлових будинків, інфраструктуру, дороги. Кількість та об’єм проваль в урочищі Чорний Мочар смт Солотвино збільшувались і склали мільйони кубометрів. Міністерство надзвичайних ситуацій України вперше підтвердило державний рівень надзвичайної ситуації у смт Солотвино у 2010 році.

Облаштування житлового кварталу у селищі Теребля було розпочато на виконання доручення Президента України від 19 листопада 2010 року щодо надзвичайної ситуації, яка склалася на ДП „Солотвинський солерудник” - розроблено План заходів щодо недопущення техногенної катастрофи та відселення громадян смт Солотвино, житло яких знаходиться у зоні можливої деформації земної поверхні.

На території Тереблянської сільської ради побудовано житловий масив (116 квартир у 8 багатоквартирних будинках, 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови);

загальноосвітній навчальний заклад на 330 місць; дошкільний навчальний заклад на 140 місць; інженерні мережі водопостачання, водовідведення, електропостачання; дорожню інфраструктуру. Рік тому обласна влада прозвітувала: станом на 01.10.2013 будівельна готовність об’єкта становить 97 відсотків. Загальний кошторис об’єкту перевищив 100 мільйонів гривень.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.