Новини

Ужгород зібрав провідних нейрохірургів та неврологів України

4-6 червня в Ужгороді проходить науково - освітній проект для фахівців – Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання -2015».

Школа зібрала потужний склад провідних фахівців в галузі неврології та нейрохірургії. Серед головних організаторів та поважних учасників цьогорічних «Карпатських читань» головні позаштатні фахівці Міністерства охорони здоров’я України питання з питань неврології та психіатрії.

Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання» - одна з найцікавіших і важливих медичних подій Західного регіону. Кожний рік в рамках заходу проводяться тематичні засідання: школа доказової медицини, школа реабілітації, школа об’єктивної неврології, фахові освітні лекторії та наукові семінари. Мультидисциплінарні та міждисциплінарні формати збагачують професійний досвід фахівців і відповідають сучасним європейським принципам безперервної фахової медичної освіти. Особливу увагу учасники Карпатських читань 2015 приділять питання надання медичної допомоги та реабілітації учасникам АТО. Молоді пацієнти із важкими ураженнями головного та спинного мозку внаслідок вогнепальних травм, повинні повертатися до нормального життя.

Неврологи та нейрохірурги із майже всіх регіонів України, які невтомно шукають відповіді на актуальніші питання сучасної неврологічної науки і бажають професійного спілкування,і на неврологічні зустрічі «без крав 9 років поспіль.

Микола Поліщук, професор, Голова комісії з підготовки нейрохірургів Української асоціації нейрохірургів, Президент Всеукраїнської громадської асоціації боротьби з інсультами розповів про цьогорічне зібрання:

«Ужгород , як завжди, зібрав неврологів та нейрохірургів з усіх регіонів України. Дякуючи обласному управлінню охорони здоров’я Закарпатської ОДА, нинішнього року до конференції долучилися лікарі первинної ланки Закарпаття – це збагатить досвід лікарів первинної медичної допомоги в складних питаннях неврології. На цих «Карпатських читаннях» крім інших будуть прочитані лекції по вогнепальних пораненнях голови, хребта, спинного мозку, питання, які є на сьогодні дуже актуальними. Такі лекції читаються вже більше року нейрохірургами у різних областях України, але на «Карпатських читаннях» будуть представлені вперше. Щороку на нашій Школі клінічних нейронаук збирається від 300 до 600 фахівців різного профілю. Організовує захід Українська асоціація боротьби з інсультом, яка об’єднує лікарів усіх профілів, і УжНУ». Під час відкриття «Карпатських читань» голова Закарпатської облради Володимир Чубірко вручив Миколі Поліщуку почесну відзнаку «За розвиток регіону». Відомий професор увійшов у п’ятірку видатних особистостей, які зробили значний внесок у розвиток Закарпаття. Микола Поліщук понад 15 років був куратором нейрохірургічної служби Закарпаття, розбудовував систему медичної допомоги цього напрямку.

Тамара Міщенко, професор, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України зазначила, що українські неврологи та нейрохірурги збираються кілька разів у рік, а «Карпатські читання» стали одним із знакових заходів. Цього року очікуються доповіді також і по лікуванню хвороби Паркінсона, депресій, інсультів тощо. За словами Тамари Міщенко, у наш час кількість неврологічних захворювань зростає. Щодо мозкового інсульту, то тільки за 10 років (з 1990 до 2010) відсоток захворюваності зріс на 68% . Зокрема, за 2014 рік в Україні 94104 осіб перенесли мозковий інсульт, 33% з них – працездатного віку. Щороку від інсультів помирає 10% населення, 50% хворих вмирає через 5 років після перенесення інсульту. На 25% збільшилася кількість випадків мозкового інсульту у людей у віці від 20 до 64 років.

Організатори конференції зазначають: у час реформування галузі охорони здоров’я, вкрай важливими стають питання стандартизації надання медичної допомоги пацієнтам з неврологічними захворюваннями: це стосується інсульту, когнітивних неврологічних розладів, розсіяного склерозу, больових синдромів. Дотримання Європейських стандартів та впровадження їх в українську медицину – стануть головним питанням для обговорення цього року.

У рамках конференції відбудеться спеціалізований захід, присвячений питанням професійної фахової реабілітації. Фахівці тренінгового центру «Технології нейрореабілітації» - унікальні спеціалісти в своїй галузі. Вони набули базову освіту в Україні, але свій подальший розвиток і знання в галузі реабілітації удосконалюють закордоном і готові ділитися із колегами своїм досвідом та знаннями.

Карпатські читання – це науково – освітній проект , яв якому досить активно використовуються сучасні технології комунікації та зв’язку. Це дозволяє залучати до участі в українських конференціях, викладачів світового рівня в сфері неврології, нейрохірургії та медичної реабілітації. Почесним гостем конференції Карпатські читання 2015 став віце- президент Всесвітньої організації боротьби з інсультом, професор Натан Борнштейн (Ізраїль), який прочитає навчальний курс для неврологів Mobilization and Recovery. The crossroad for Independence. Рання мобілізація та процеси відновлення:перехрестя незалежності.

«Важливе значення в системі надання медичної допомоги пацієнтам з неврологічною та нейрохірургічною патологією мають реабілітаційні заходи, системність, безперервність та різноманітність яких веде до зниження первинної інвалідизації хворих, особливо в гострому періоді хвороби, коли компенсаторні механізми саногенезу, помножуючись на активну роботу мультидисціплінарної команди, навіть при сумнівному реабілітаційному прогнозі, дають позитивний результат і, повертають хворих після інсульту до активного життя»: так зазначив професор Натан Борннштейн у своїй лекції.

Низку заходів проводить цими днями Українська асоціація боротьби з інсультом разом з Ужгородський національним університетом та Закарпатським обласним центром неврології та нейрохірургії в рамках освітньої програми «Стоп – інсульт 2015».

Освітній проект «Карпатські читання» започаткований в 2007 році, за ініціативи ректора Ужгородського національного університету професора Володимира Смоланки. Проект направлений на впровадження світових стандартів надання медичної допомоги в українську медичну практику.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.