Новини

Депутат закликав прокуратуру перевірити виділення земель на військовому цвинтарі в Ужгороді

Депутат Закарпатської обласної ради Федір Шандор звернувся до прокуратури та місцевого управління Держгеокадастру з проханням перевірити законність виділення земельних ділянок на території військового кладовища в Ужгороді. Раніше міська рада виділила для будівництва гаражів дві ділянки поблизу кардіодиспансеру в мікрорайоні «Шахта». Саме тут розташоване військове кладовище часі Першої світової війни.


Відповідне звернення Федір Шандор оголосив під час сесії Закарпатської обласної ради у четвер, 2 грудня. Як зазначає депутат,  29 листопада Ужгородська міськрада схвалила проєкт рішення №544, яким у приватну власність та для будівництв гаражів була передана зелена зона перед обласним кардіодиспансером на вулиці Тімірязєва.

«Це територія військового кладовища, де поховані воїни Першої та Другої світової війни. Ще раніше, потай від громадськості, так само було передано у власність та надано дозволи ще на вісім ділянок поруч – частина так само "під гаражі", а інша – для будівництва "приватних будинків". Всі кадастрові номери цих 10 ділянок, загальною площею понад пів гектара, відображені в Публічній кадастровій карті України та оприлюднені в публікаціях мас-медіа», – зазначає у своєму зверненні Федір Шандор.  

 Депутат звертає увагу, що відповідно до генерального плану Ужгорода, оприлюдненого на офіційному сайті міської ради, ця територія віднесена за цільовим призначенням до зелених насаджень спеціального призначення. «Відтак її передача для будівництва житла та гаражів грубо порушує земельне і містобудівне законодавство. Окрім того, на сесії Ужгородської міськради спеціалістами було озвучено, що на дану територію був розроблений та затверджений детальний план, який передбачає тут житлову забудову і гаражі», – підкреслює Федір Шандор.  

За його словами, окремої перевірки потребує інформація про те, що зелена зона належить до території військового кладовища, де поховані військові дев’ятнадцяти національностей – солдати Першої та Другої світових воєн (українці, чехи, поляки, угорці, німці, італійці, румуни).

«Окрім приналежності цих ділянок до санітарно-захисної зони кладовища, можливе розміщення там і рештків загиблих воїнів. Серед заборонених – багато наших земляків-закарпатців. Будівництво поверх людських захоронень порушує наші традиції і є неприйнятним для закарпатців», – наголошує депутат.  

Федір Шандор звернувся до  Закарпатську обласної прокуратури та Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області з проханням провести перевірку, зареєструвати відповідне кримінальне провадження за ознаками зловживання владою та можливої підробки документів посадовцями Ужгородської міської ради.

Також депутат попросив голів територіальних громад Закарпаття звернути увагу на ситуацію та накласти заборону на забудову історичних кладовищ Першої та Другої світових війн, юдейських та інших історичних кладовищ, що знаходяться в межах громад.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.