Новини

Інфографіка

На Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за "бограч-індексом"

«Бограч-index» — це винахід дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці.

Як розпізнати фейк? П’ять простих правил

Щодня у соцмережах і на сторінках медіа ми стикаємося із ризиком… натрапити на фейк. Так-так, це – доволі небезпечно, бо, якщо читач/користувач ведеться на маніпулятивну інформацію, або ж, що ще гірше, на цілковиту брехню, то починає сам у неї щиро вірити. А потім – панікувати і вважати, що поділитися такою неймовірною публікацією – його святий обов’язок.

Школи Ужгорода цього року нараховують понад 16800 учнів

У 2021/2022 навчальному році в Ужгороді у школах нараховується 16820 учнів. Загалом у місті діє 27 загальноосвітніх середніх шкіл.


За даними Ужгородської міської ради, у двадцяти семи середніх школах у цьому році діють 570 класів. Загальна кількість школярів у місті – 16820.

Закарпатські медіа за рік стали значно гендерночутливішими: результати червневого моніторингу

Упродовж 7-13 червня було проведено третю в 2021 році хвилю моніторингу обласних медіа – 5 друкованих та 5 онлайн-видань Закарпатської області з метою виявлення рівня їхньої гендерної чутливості. Це – вже третій етап (попередні відбувалися в 2017 і 2019 рр.).

Публікації закарпатських медіа на політичну тематику – чоловіча сфера. Результати квітневого моніторингу

Упродовж 12-18 квітня було проведено другу в 2021 році хвилю моніторингу обласних медіа – 5 друкованих та 5 онлайн-видань Закарпатської області з метою виявлення рівня їхньої гендерної чутливості. Це – вже третій етап (попередні відбувалися в 2017 і 2019 рр.).

Чотирилапі на митниці. Як службові собаки шукали наркотики, сигарети і зброю

Закарпатська митниця визначила найбільш ефективних службових собак, які протягом 2020 року ̶в̶и̶я̶в̶и̶л̶и̶ винюхали найбільшу кількість порушень на кордоні.


Як інформує пресслужба Закарпатської митниці, минулого року дуже добре спрацювали такі чотирилапі службовці:

Перше місце – Аміго-Ілля, бельгійська вівчарка (14 фактів порушень).

Закарпаття: експорт-імпорт у 2020 році

За даними пресслужби Закарпатської митниці, протягом минулого року на експорт найбільше (понад 48% від усього обсягу) відправлено деревини, виробів із дерева, деревного вугілля. На другому й третьому місці – меблі, матраци, світильники і насіння олійних рослин відповідно. У 2020 році серед основних імпортних товарів на Закарпатській митниці називають транспортні засоби, реавтори ідерні, котли, телевізори та інша техніка.

Чотирнадцять регіональних медіа прийняли Політику гендерної чутливості

Не ставитися до колег як до обслуговуючого персоналу, не принижувати за статевою/гендерною ознакою, дотримуватися гендерного балансу при підготовці журналістських матеріалів, не використовувати і не поширювати стереотипні образи фемінності та маскулінності, дискримінаційного та сексистського контенту - ці та низка інших принципів роботи задекларували 14 редакцій регіональних друкованих та інтернет-видань України у 2020 році.

Закарпатська обласна рада: новий склад. ІНФОГРАФІКА

Пройшло вже більше двох тижнів після виборів,  ЦВК нарешті опублікувала результати голосування щодо Закарпатської  обласної ради. Охочих зайняти депутатське крісло було багато: 541 кандидат від 10 політичних партій. Однак, місць у раді – всього 64.