Новини

Культурний момент

Гурт Рокаш презентував новий кліп “Пий до дна”

Гурт «Рокаш» презентував в Ужгороді новий кліп "Пий до дна" гурту Рокаш. Зйомки відбувалися в Чинадіївському замку, а також на території підприємства "Перша закарпатська палинчарня".

Сьогодні легендарні «Кармен» та «Шахерезаду» покажуть в Ужгороді

Справжній вечір іспанської пристрасті подарує нам 7 жовтня в приміщенні Закарпатського драмтеатру прима-балерини Національної опери України, суддя шоу "Танці з Зірками" і краща балерини України Катерини Кухар. Разом з колективом Національної Опери вона покаже нам два одноактних балети — «Кармен» та «Шахерезада». 

"Перша книжка про Ужгород" - яким було місто у 1861-му

Ален Панов, к.і.н., доктор філософії, професор-завідувач кафедрою міжнародної політики УжНУ презентував «Першу книжку про Ужгород». Видання містить переклад оригінального тексту найстаршої монографії з історії міста, написаної Кароєм Мейсарошем у 1861 році, а також роздуми, конспект, висновки Алена Панова.  

 

Легендарні «Кармен» та «Шахерезаду» покажуть в Ужгороді

Справжній вечір іспанської пристрасті подарує нам 7 жовтня в приміщенні Закарпатського драмтеатру прима-балерини Національної опери України, суддя шоу "Танці з Зірками" і краща балерини України Катерини Кухар. Разом з колективом Національної Опери вона покаже нам два одноактних балети — «Кармен» та «Шахерезада». 

Закарпатка Аліна Паш зіграла одну з головних ролей у фільмі “ Бурштинові копи”

У кінотеатральний прокат комедія виходить 7 жовтня, а 3 жовтня з Ужгорода стартує всеукраїнський промотур фільму. Допрем’єрний показ відбудеться у кінотеатрі «5 елемент». Так, одну з головний ролей у стрічці зіграла співачка з Закарпаття Аліна Паш. Про це повідомляють в пресслужбі Ужгородської міської ради. 

23 вересня в приміщенні Закарпатського облмуздрамтеатру відбудеться антрпеприза "Собаче Серце"

Михайло Булгаков писав повість ще у  20-і роки минулого століття, коли час героїв пройшов, і залишилися будні, які і є випробуванням для людини. Це розпал будівництва соціалізму, вічне квартирне питання, розруха у будинках і, головне - у головах. А тепер класична постановка вистави «Собаче серце» вражає своєю актуальністю і в сьогоднішній час. Загадкова Булгаківська містика, сучасне бачення сюжету гармонійно вписалися в концепцію вистави для справжніх естетів театрального мистецтва і прихильників творчості геніального режисера Валерія Золотухіна.

Митці Ужгородщини та Жешува об’єдналися для популяризації автентичних ремесел

Живопис, яскраві вишиванки, барвисті вишивки, картини бісером, виступи співочих колективів -- в Ужгороді відбулася мультимедійна виставка робіт митців Ужгородщини. Подію транслювали й онлайн для польських майстрів, які не змогли прибути на подію через ситуацію з ковідом. Аналогічний захід проходив нещодавно і в Жешувському повіті.

Сьогодні людина має бути швидше цікавою, ніж гарною

9 вересня - Всесвітній день краси. Якою є краса сьогодні і чи тільки конкурси диктують сучасні тренди? Про це ми запитали в Анжеліки Пащенко-Висіч, Міс України -1990, переможниці першого всеукраїнського конкурсу краси.

Нова мистецька локація Закарпаття: поєднання сучасного експериментального та традиційного

Центром мистецьких та творчих заходів на Закарпатті незабаром може стати не головне місто області, а наближені до Ужгорода географічно території. Наповнені змістом, ідеями та креативними людьми, які натхненні мистецтвом, історією краю та відчувають сучасні арт-запити. Два роки тому такий мистецький простір почали створювати на території СК «Деренівська Купіль», наприкінці цього літа у мистецьких залах та майданчиках «Арт-ДК» відбулася перша серія об’єднаних однією ідеєю заходів.

В Ужгороді готуються до Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю

Організатори змінили дати проведення Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF: захід відбудеться 5-10 жовтня.


Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці CMIFF у соцмережі Facebook

У рамках кінофестивалю відбудуться: