Новини

Культурний момент

Переселенці на Закарпатті створили театр та дебютували з “Король Лір”

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проєкту Театру-студії переселенців УжіК - вистави «Король Лір: Як ми шукали любов під час війни» за мотивами п’єси Вільяма Шекспіра. Прем’єра вистави відбулася в Ужгороді 26 травня і пройшла з великим успіхом. Унікальність проекту – акторами є аматори, люди різних професій, які переїхали в Закарпаття з різних міст і регіонів.

Оголошено переможців V Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

20 травня, у день відзначення 100-річчя від дня народження відомого українського письменника, Шевченківського лауреата Івана Чендея оголосили переможців V Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея.

Де в Ужгороді переселенцям безкоштовно випрати речі? Розповідаємо

В Ужгороді віднедавна запрацювала публічна пральня для переселенців «Булька» (пл. Б. Хмельницького, 19). Пропрати та попрасувати речі тут можна безкоштовно. А водночас і випити кави та, якщо є потреба, зайняти дітей на дитячому майданчику, розташованому у цьому ж приміщенні. Організував першу пральню-кав’ярню Благодійний фонд "Карітас-Caritas" Мукачівської греко-католицької єпархії.

Борис Джонсон надихнув закарпатського кондитера на великодню писанку

Борис Джонсон надихнув відомого шоколатьє Валентина Штефаньо для створення цьогорічної великодньої шоколадної писанки.  

"У Бориса Джонсона найміцніші яйця, він такий щирий, простий. І Великобританія -одна з перших країн, яка відгукнулася про те, щоб нам допомогти реальними кроками", - пояснив свій вибір Валентин.

Українцям, що втікають від війни, допомагають на вокзалах Будапешта і Праги

Понад 4 мільйони українців вже виїхали з України внаслідок нападу росії. Європейські країни активно допомагають біженцям, опікуючись поселенням та забезпеченням побутових потреб. Перший пункт прибуття-це насамперед залізничні вокзали. Саме тут волонтери зустрічають вимушених переселенців з України та допомагають облаштуватися.

Наші кореспонденти побували на вокзалах Будапешта та Праги і розповіли, що там відбувається.

20 днів в Маріуполі. Журналісти Associated Press показали світу знищення міста

Мстислав Чернов – відеожурналіст The Associated Press. Це його розповідь про блокаду Маріуполя, яку задокументував фотограф Євген Малолетка та розповів кореспонденту Лорі Хіннант. Мстислав та Євген – єдині із журналістів, яким вдалося протриматися у Маріуполі 20 днів, задокументувати злочини росії і показати їх всьому світові.

Закарпатський бізнес ріже лугош на "їжаки" та штампує брендовані речі

Закарпатські підприємці в умовах війни швидко зорієнтувалися та переформатували свою роботу на потреби армії та гуманітарної допомоги. Ресторатори готують обіди та швидке харчування для евакуйованих, логістичні фірми розвозять, секонди надають сировину для стрічок на сітки, швачки шиють ковалі кують, друкарні друкують. Але трохи інші речі, ніж вони продукували у мирному житті.

 

Як спортивні клуби допомагають біженцям на Закарпатті

Секції та групи різних видів спорту на Закарпатті, об’єдналися у допомозі українцям, що прибувають з регіонів, де ведуться активні військові дії. Ми зробили підбірку груп, які долучился до волонтерської діяльності та допомоги.

БОКС

На Закарпатті вдесяте відбудеться Тиждень угорської кухні 

На Закарпатті пройде з 24 по 27 лютого Десятий Тиждень угорської кухні. Протягом кількох днів на страви у ресторанах, які долучаються до акції, діятиме знижка від 25 до 50%. Страви за півціни можна буде скуштувати 24 лютого, у так званий «Жирний четвер». Мета щорічної акції -  популяризація угорських традиційних страв серед місцевого населення та туристів, які прибувають з інших регіонів України та з-за кордону.