Новини

Два слова про політику

В Ужгороді презентували результати моніторингу місцевих політик реагування на переміщення населення

 В Ужгородському прес-клубі відбулася онлайн-презентація результатів моніторингу місцевих політик реагування від Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».  Після 24 лютого 2022 р. близько 8 мільйонів громадян були змушені переміститися в межах країни, ще близько 4 мільйонів — за кордон.

Координаторка Руху підтримки закарпатських військових звернулась до Президента і позиватиметься до правоохоронців

Галина Ярцева, координаторка Руху підтримки закарпатських військових сьогодні в Ужгородському прес-клубі оголосила дві заяви. Перша стосується захисту честі та гідності, інша – звернення до Президента. 

В Ужгороді Національна академія правових наук України та УжНУ створили Центр допомоги постраждалим від війни

 В Ужгороді вже понад місяць працює Центр правової підтримки осіб постраждалих внаслідок військового вторгнення Національної академії правових наук України та ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Про результати роботи та можливості для переселенців отримати правову допомогу розповіли  ініціатори створення Центру. А також презентували сайт, створений спеціально для допомоги вимушеним біженцям та сайт для кращої комунікації переселенців зі спеціалістами Центру.

Цивілізаційно та геополітично ми вже виграли. Ціну заплачено

Щодня ми очікуємо переможних новин з фронту, детально аналізуємо кожне слово західних політиків, перечитуємо і передивляємося виступи керівництва України, щоб хоч на кілька відсотків впевнитися: жахи війни припиняться, повітряна тривога перестане бути звичним явищем, а фото окупантів ми побачимо хіба у хроніках військового трибуналу. Але готуймося, швидкого рішення не буде. Варіанти розвитку подій- множинні, але всі вони переможні. У цьому переконана Маріанна Колодій, політологиня (ст.

Які корисні закони прийняла Верховна Рада і чому нардепи консолідовані

Місяць тому Верховна Рада України вперше запрацював під обстрілами. Відтоді робота парламенту не припинялася, народні депутати продовжують ухвалювати надважливі під час війни законодавчі рішення. Про подробиці цих законодавчих ініціатив розповів під час брифінгу в Ужгородському прес-клубі Михайло Лаба, народний депутат України, член бюджетного комітету.

Що дозволяють нові закони України, прийняті під час воєнного стану

 В Ужгородському прес-клубі відбувся брифінг щодо законопроектів, ухвалених Верховною Радою напередодні, важливими для функціонування держави у воєнний час. Зокрема йшлося про збільшення видатків на армію, статус добровольців ТрО, державні гарантії, підтримку громадян та бізнесу в Україні, посилення боротьби з кіберзлочинами та ряду інших.

Закарпатці, які записалися в тероборону. Хто вони

Чимало закарпатців вже з перших днів війни почали активно записуватися в територіальну оборону, щоб дати гідну відсіч загарбнику і підтримати Збройні сили України. Колишні учасники бойових дій теж повертаються до війська. Ми запитали відомих закарпатців, які у мирному житті мають надзвичайно різні професії та заняття, чому вони без роздумів пішли у військкомати, а також вирішили приєднатися до сил територіальної оборони.