Новини

Два слова про політику

ОПОРА презентувала мапу приймалень нардепів та розповіла про розподіл субвенцій

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація інтерактивної мапи приймалень народних депутатів та парламентських партій і груп. Крім цього, експерти Громадянської мережі ОПОРА розказали про результати дослідження другого розподілу субвенцій на округи депутатів-мажоритарників Закарпатської області.

Ранкова кава із Мстиславом Баніком

Команда мрії, яка знає, що потрібно робити і не боїться викликів. Спільнота, яка працює на результат, а не на зірковість. Ідеї, які змінюють Україну. Інновації, якими пишається молодь і якими захоплюються у світі. Люди, які вірять у державу і щодня своєю роботою зближують її з кожнем українцем. Це – про Мінцифри і його головний проєкт – Дію.

Ранкова кава з Анатолієм Полосковим

Є один чудовий ритуал, який об’єднує зовсім різних закарпатців, чи то за професією, чи політичними переконаннями, чи світоглядом, - це кавування. Розмова у хорошому товаристві налаштовує на продуктивний день. Одного прохолодного сонячного ранку нам вдалося за кавою побалакати про життя і його цінність з Анатолієм Полосковим, головою Закарпатської облдержадміністрації. Ми б говорили ще довше: пан Анатолій цікавий співрозмовник, має чимало веселих життєвих історій та потужний професійний досвід.

 

Закарпаття та Івано-Франківщина будуть спільно працювати над розвитком туризму

У четвер, 22 липня, в Ужгороді відбувся круглий стіл, присвячений проблемам розвитку туристичної галузі у постпандемічний період. Участь у заході взяли народні депутати від Закарпатської та Івано-Франківської областей, туризмознаці, екскурсоводии та експерти з розвитку локального туризму, депутати обласної ради.

Чи доступні виборчі дільниці в Ужгороді

В Ужгородському прес-клубі Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю представило результати моніторингу доступності 12 виборчих дільниць Ужгорода. Вимога доступності будівель та приміщень для голосування закріплена в ст. 16 Виборчого кодексу України, а також рядом постанов Уряду. 

Праліси на Закарпатті: чому депутати облради не спішать захищати ліси?

На Закарпатті протягом двох років обласна рада оголосила об’єктами природно-заповідного фонду 34 пралісові пам’ятки. Це – понад 5,4 тис гектарів цінних, майже недоторканних лісів у різних районах області. Попри це, вже третю сесію поспіль депутати відмовляються затверджувати частину пралісів, у тому числі – поблизу Боржави. Наразі більше 3,9 тис гектарів очікують на фінальне рішення та досі залишаються без офіційного охоронного статусу.

Виховати патріота: на Закарпатті адаптували військово-патріотичну гру до місцевого колориту

Здолати смугу перешкод, правильно надати першу медичну допомогу, позмагатися у спритності та витривалості – на Міжгірщину, в урочище Прислопець на територію Колочавської ОТГ з’їхалися п’ять команд старшокласників із Закарпаття та Хмельниччини.

У більшої частини закарпатських ОТГ недостатній рівень публічності

Децентралізаційний процес в Україні і формування політики регіонального розвитку в нових умовах, такою була головна тема пресконференції в Ужгородському прес-клубі. Прокоментував рівень публічності місцевого самоврядування, виклики і можливості економічного росту об’єднаних територіальних громад Михайло Лаба, народний депутат України.

Самосійні та необліковані ліси: чому Україна має їх зберегти?

В Україні існує феномен «самосійних» лісів. Це ліси, які утворилися природним шляхом на закинутих сільгоспугіддях. За попередніми оцінками, їхня площа величезна – від 300 до 500 тисяч гектарів. Самосійні ліси здебільшого розташовуються на сільськогосподарських землях і не мають юридичного статусу лісу, тобто не охороняються законом.

"Для команди Зеленського важливо не ділити світ на  зелене і чорне" - Ірина Геращенко

У квітні 2019 року Володимир Зеленський впевнено переміг у другому турі виборів президента України. Яким став цей час для держави та Закарпатської області, що змінилося в країні? Своїми думками з цього приводу в Ужгородському прес-клубі поділилися народні депутатки Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко та Марія Іонова.