Новини

Життя по-закарпатськи

Переселенці на Закарпатті: значні виклики, але і нові можливості

 Ужгородський прес-клуб розпочав медіапроєкт, основна увага якого спрямована на виробництво та поширення контенту, пов’язаного з тематикою воєнного часу та ставленням до вимушених переселенців. Заплановано також ряд заходів для журналістів, які допоможуть повніше висвітлити ситуацію, в якій перебувають українці, які знайшли прихисток на Закарпатті, тікаючи від війни. Про це на пресконференції розповіла Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу.

Відомий дитячий хірург-уролог південної України тепер працює в Ужгороді

Дитячий хірург-уролог Дмитро Чеканов ще донедавна працював в Одесі, у клініці Одрекс  - найбільшій приватній медичній лікарні на півдні України.  Туди лікар переїхав з Миколаєва, де очолював відділення дитячої хірургії в Обласній дитячі

Хлопчик з Луганщини приїхав в Ужгород на операцію за своїм лікарем з Харкова

Війна застала Ольгу та її сина Павла на Луганщині, у рідному місті Золоте. Вони саме збиралися до Харкова. Ще наприкінці листопада хлопчику зробили операцію в харківському Інституті патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України. За кілька місяців необхідно було зняти спеціальний апарат, встановлений на стегні. Проте активні військові дії унеможливили поїздку у Харків та й саме лікування. Евакуювалися також лікарі.

Де отримати біженцям допомогу на Закарпатті. Список контактів та інші дані

Цілодобовий обласний гуманітарний штаб для розміщення евакуйованих осіб (поселення і отримання допомоги) 

+38 (093) 703 88 74

+38 (093) 703 88 76

+38 (096) 284 33 68

  • 0312 63 04 40
  • 0312 61 54 65
  • 0312 61 66 74
  • 096 284 33 68 

Цілодобовий координаційний центр Ужгородської міської ради

“Вимикай емоції-вмикай мозок”: критичне мислення закарпатців тренують розвагами та освітніми відео

 Критичне сприйняття інформації, читання новин з «холодною головою», - це тренди, які особливо актуальні в часи гібридних воєн, коли слово є реальною зброєю. Про те, наскільки довіряти сьогодні традиційними та новітнім медіа та не піддаватися впливу фейків, обговорили в Ужгородському прес-клубі. Ще з минулого року прес-клуб розпочав освітню медіакампанію «Вірю-не вірю», про її результати також йшлося на заході.

Магічні свічки Теплової: як поєднати натхнення з технологіями

Людмила Теплова захопилася виготовленням натуральних свічок з воску три роки тому. Цього часу вистачило для перетворення невеликого хобі у власну справу і якісний бренд. Свічки у Людмили замовляють не тільки в Ужгороді, Закарпатті, інших регіонах України, але й закордоном. Якщо дозволяє географія, майстриня обов’язково зустрінеться із замовниками. Щоб відчути людину, зрозуміти, який виріб підійшов би найкраще, допоміг чи підтримав. У свічки теж є своя енергетика.