Новини

У Маріуполі триває зачистка мирних жилелів, - Денісова

На сьогодні, за інформацією мерії міста, підтверджено дані про 33 тисячі містян, яких було примусово депортовано до РФ та тимчасово окупованих районів Донецької області, - повідомляє Людмила Денісова Уповноважена Верховної Ради України з прав людини. 


При цьому ЗМІ країни-агресора, посилаючись на джерела у військових відомствах РФ, рапортують про понад 700 тисяч осіб, вивезених окупантами до Росії, з них понад 131 тисяча – діти. З Маріуполя за період війни вивезено 134 тисячі людей.

В окупованих частинах міста наразі триває жорстка зачистка мирних жителів, яка проводиться за сприяння місцевих колаборантів. Саме вони передають окупантам дані маріупольців, зокрема працівників державних установ та правоохоронних органів.

Свідки повідомляють, що рашистські гвардійці та «кадирівці» проводять незаконні арешти, затриманих піддають тортурам та страчують за будь-який прояв проукраїнської позиції.

Частина містян потрапляє  до фільтраційних таборів, зараз там перебувають близько 10 тисяч осіб. Процедури проходять повільно, адже ворог зацікавлений у прикритті своїх позицій живою силою – мирними маріупольцями.

Не припиняються обстріли рештків житлових кварталів, у місті не вщухають пожежі.

Дії рашистської армії в Маріуполі - це акт геноциду українського народу, відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.